KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 11468756
*
nr 1146 8756
Tamami Shima
(1937-1999), Japan
Träsnitt, 1937, motivet: 25x37 cm
Tamami Shima, janapsnk bildkonstnär född 1937, död 1999.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2017
kl 20:52:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/11 18:47:58
1
800 kr
27/11 20:45:48
2
800 kr
27/11 20:45:48
1
800 kr (Budbetjänt)
27/11 20:47:37
1
Vinnande bud
27/11 20:47:47
2
900 kr
27/11 20:47:47
1
(budbetjänt)
27/11 20:49:07
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik japan japansk linoleumsnitt tamami shima träsnitt
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Tamami Shima
Tamami Shima, janapsnk bildkonstnär född 1937, död 1999.
Läs om budbetjänten
nr 1146 8756
Tamami Shima
(1937-1999), Japan
Träsnitt, 1937, motivet: 25x37 cm
Tamami Shima, janapsnk bildkonstnär född 1937, död 1999.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/11 18:47:58 | 1 | 800 kr |
| 27/11 20:45:48 | 2 | 800 kr |
| 27/11 20:45:48 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 27/11 20:47:37 | 1 | Vinnande bud |
| 27/11 20:47:47 | 2 | 900 kr |
| 27/11 20:47:47 | 1 | (budbetjänt) |
| 27/11 20:49:07 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik japan japansk linoleumsnitt tamami shima träsnitt
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



